web analytics

Üretimde Dinlendirmenin Önemi

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

13 Cevaplar

 1. Emirhan dedi ki:

  Benim sultan papağanlarım yavru yaptı.Yavrular 1 aylık olunca çiftleşmeye başladılar.Yuvalığı alsam bir şey olur mu?

  • Gökhan dedi ki:

   Yavrularınız 1 aylık olup yuvalıktan atladığında yuvalığı kaldırarak anne ve babayı 1-2 ay dinlendirmeniz gerekiyor. Yuvalık takılı oldukça tekrar yumurta yapma istekleri olacaktır ama bu da kuşlarınızı hem çok yorar hem de hastalıklara açık hale getirir.

 2. Onat dedi ki:

  Benimkiler söylediğiniz üzerine birbirini yoluyorlardı söylemiştim elle besleme makalesinde.Şimdi yuvalığı çıkardım çiftleşmeyi büyük ihtimal bıraktılar
  Sizce yolmayı bırakırlar mı baba bugün kafes arasından besledi çünkü.Sizi yoruyorum kusura bakmayın ama daha 14 yaşındayım ve üretim şimdiden çok kötü geçti.Bir daha yavru yapsınlar zaten ben istemiyorum.Ama yapacaklar.Neyse sorularımı değerlendirirseniz memnun olurum kusura bakmayın her yerde benim adım var yordum sizi.

 3. Onat dedi ki:

  Benimkiler söylediğiniz üzerine birbirini yoluyorlardı söylemiştim elle besleme makalesinde.Şimdi yuvalığı çıkardım çiftleşmeyi büyük ihtimal bıraktılar
  Sizce yolmayı bırakırlar mı baba bugün kafes arasından besledi çünkü.Sizi yoruyorum kusura bakmayın ama daha 14 yaşındayım ve üretim şimdiden çok kötü geçti.Bir daha yavru yapsınlar zaten ben istemiyorum.Ama yapacaklar.Neyse sorularımı değerlendirirseniz memnun olurum kusura bakmayın her yerde benim adım var yordum sizi.Sağolun

 4. Ali dedi ki:

  Dinlenmeye bıraktığımız Zaman kuşlarımızı ayırmamız gerekeyormu yoksa sadece yuvalığı cıkardığımız Zaman yeterlimi

  • Gökhan dedi ki:

   Normalde yuvalığı çırkardığınızda çiftleşme olmaması lazım. Bu durumda ayırmanıza gerek yok. Ama çiftlemeye devam edecek olurlarsa ayırırsınız.

 5. Ali dedi ki:

  Tşkürler

 6. Ali dedi ki:

  Gökhan bey papağanlarımı dinlenmeye çektim ama tüğ dökmeye başladılar ne yapmam gerekiyor

 7. totey dedi ki:

  Bendeki ciftler yeni getirdigimden 3 gün sonra ikisi birden ciyakliyor ve erkek ayagini disinin sirtina atinca dövüyor ve sakinlestikten sonra disi erkege yaklasip onu kasimasini istiyor bende bu durumda yuvaligi taktim iyimi yaptim bilgi verirseniz sevinirim.

 8. sevda dedi ki:

  Merhaba gökan bey bizim erkek kuşumuz dişiye karşı çok ilgisiz aldığımızda da öyle sessiz sessiz duruyordu.

 9. Yavuz Selim dedi ki:

  Hocam merhaba, öncelikle böyle bir site açıp bilgilendirdiğiniz için çok teşekkürler. Belki yüzlerce sultan papağanının sahibi bilinçlendirip binlerce sultan papağanının doğru bir şekilde bakımının yapılmasını sağlıyorsunuz. Bende yaklaşık 3 yıldır 2 tane erkek sultan papağanı var. Alırken bilmiyordum cinsiyetlerini. İkisi de erkek çıktı. Sitenizden okuduklarıma göre benimkiler çiftleşmek istiyor. Ayrıca biri de bu ara sürekli kafasını, boynunu kafesteki bazı yerlere sürterek kaşıyor. Bu arada yaklaşık 1 yıl falan birlikte durdular sonrasında birbirlerine saldırdılar ve yeni kafes alıp kafeslerini ayırdık. Şu an ayrı kafeslerdeler. Uçururken aynı odada uçuyorlar onda sorun olmuyor. Ama aynı kafese alamıyorum ciddi zarar veriyorlar birbirlerine. Sizce ne yapmalıyım? Şimdiden çok teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir