web analytics

Evde Ballı Kraker Yapımı

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

5 Cevaplar

 1. figen dedi ki:

  merhaba.6 gün önce biri dişi biri erkek iki tane sultan papaganı aldık.Daha önce hiç kuş beslemedik,bu konuda cok tecrubesisiz.Aldıgımız kısı aynı zamanda yuvarlak kafesde verdi.Kafesin küçüklüğü beni rahatsız ediyor.Daha büyük kafes almak istiyorum,fakat daha bize bile alışmamışken bunu yapmak istemiyorum.Alışma sürecinin uzunluğu da beni çok düşündürüyor NE YAPMALI BİLEMEDİM.Ayrıca uçurma sürecinde ayrı odalarda uçurun dediler NASIL OLACAK BİRTÜRLÜ ÇÖZEMEDİM.Bu konuda tecrübelerinizi ve bilginizi paylaşır mısınız?Tesekkurler.

  • Gökhan dedi ki:

   Merhaba tüm sorularınızın cevaplarını yazdım. Kafes nasıl olmalı, beslenme, evcilleştirme, bakım… Makaleleri okumanızı tavsiye ederim. Ayrıca sultan papağanları yuvarlak kafeste beslenmez yön duygularını kaybetmelerine neden olur strese girerler. Kafesi değiştirmenizi tavsiye ederim. Bol bol okuyun.

 2. Yunus dedi ki:

  Gökhan bey ben sultan papağanıma konuşmayı öğretemiyorum.yardım edermisiniz

 1. 31 Ekim 2015

  […] Bir diğer faydalı besin de ballı krakerdir. Yalnız petshoplarda satılan ve merdiven altında üretilip içeriğinde hangi kimyasalları kullandıkları belli olmayan sözde ballı krakerlerden bahsetmiyorum. Eğer hazır alacaksanız kaliteli bir marka almanızı tavsiye ederim. Yoksa kutu içerisinde 10 tanesi 5 lira olanlar yarardan çok zarar verecektir. Ben kendim yapıyorum ve yapımı oldukça kolay. Ballı kraker yapımı için videolu anlatımım olan bu makaleme göz atabilirsiniz. […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir