web analytics

Ben Kimim?

Buradan Paylaşabilirsin

ben-kimim

Merhaba ben Gökhan, Kasım 2014 tarihinde hırçın bir sultan papağanı sahiplenme ile başlayan merakımın geldiği noktalardan biri de bu web sitesi oldu.

Sultan papağanımı sahiplendikten sonra aslında sultanların ne kadar güzel, bakımlarının da dikkat istediğini fark ettim. Bundan sonraki süreçte bu güzel kuşlar hakkında ne bulduysam okumaya, araştırmaya başladım. Kafeslerinin nasıl olması gerektiğinden, bakım ve beslenmelerine kadar sürekli araştırdım ve kendi sultan papağanımı gözlemledim. Günlerce onu evcilleştirmek için uğraştım ve sonunda başarılı oldum.

Derken yavru alma isteği kabardı tabi. Erkek sultan papağanımın yanına nasıl bir eş almalıyım? diye düşünürken biraz da şansım iyi gitti ki ilk görüşte birbirlerine aşık olacakları bir dişi sahiplendim. Onların bu aşkları sonucunda aslında sultanlar hakkında daha öğrenilecek çok şey olduğunu fark ettim. Üreme ortamları, yuvalık nasıl olur? çiftleşme ve kuluçka derken ilk yavrular çıktı. Bu sefer de yavrular hakkında bilgi edinmem gerekti.

İşte böyle sultan papağanı besleme hobisi büyüdükçe büyüdü ve başka sultanları sahiplenmeme, yeni yavruların dünyaya gelmesi ile devam ediyor.

Bu siteyi kurmaktaki amacım benim gibi sultanlara meraklı olan sizlere elimden geldiğince faydalı bilgiler sunabilmek. Bu bilgilerle beraber kendi sultanlarım ile yaşadıklarımı da yazmayı düşünüyorum.

Sultan papağanları hakkında her şeyi bilmiyorum, hiçbir zaman böyle bir iddiam olmadı, olmayacak. Fakat onlar hakkında araştırmalar yapmaya, sürekli yeni bilgiler öğrenmeye ve bunları elimden geldikçe sizler ile paylaşmaya devam edeceğim.

Önemli olan neyi ne kadar bildiğinizden öte yenilerini ne kadar öğrenmek istediğinizdir.

En sevdiğim videolarımdan biri olan yavru sultan papağanlarımı elle besleme videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

samuray-kilici-katana

Sevgiliye Özel Kitap